Box Office, Avengers: Infinity War’un Tahmini Açılış Hasılatını Açıkladı!

Avengers:Infinity War için olan erken gösterimler Marvel Stüdyoları’nın en büyük haftasonu açılışı olacağının habercisi.Marvel Sinematik Evreni Black Panther’in gişe rekorları kıran üstünlüğünden havada uçuyor.Solo film haftalık bazda rekorları kırmaya devam etti ve şimdi sinemalarda,bu da demek oluyor ki sıradaki Infinity War olacak.Beklentiler çoktan oldukça üst seviyelere ulaştı(sadece bir fragmanla bile) ve daha sonra Marvel Avengers:Infinity War’ın yayın tarihini öne alarak heyecanı daha da arttırdı.

Artık filmin bir hafta daha erken gelmesi,beklemek için daha az zaman kaldı demek oluyor.Marvel Stüdyoları’nın planladığı şeyi görmek için sabırsızlanan hayranlar için bu oldukça harika ve aynı zamanda rekorları kırması beklenen filmin açılışı için de iyi bir şey.

Box Office Pro, Avengers:Infinity War’ın yeni yayın tarihi olan 27 Nisan’da yerli 215 milyon dolarla açılış yapacağını planladı. The Avengers’ın MCU’nun en uzun süreli rekor açılışı olan 207 milyon dolarını 3 günlük bir süre içerisinde geçeceği düşünülüyor.Sadece MCU’nun rekorlar kitabının zirvesine yerleşmekle kalmıyor,aynı zamanda tüm zamanların 3. en büyük yerli açılışını yapabilir.Star Wars:The Last Jedi’ın ve Star Wars:The Force Awakens’ın 248 milyon dolarlık rekor açılışının hemen arkasına düşerek.

Herkesin Infinity War’ın Marvel’ın en büyük açılışı olacağını beklediğini göz önüne alarak,bu figürler hemen hemen hiç sürpriz olmadı.Baştan aşağı çok değerli oyuncuları ve ilk kez çoklu MCU karakterlerinin/franchiselarının crossover’larını içeriyor.Az çok reklam yapmalarına rağmen,Guardians of the Galaxy’nin Avengers ile tanışması büyük bir olay.Artı,Black Panther (Chadwick Boseman),Okoye (Danai Gurira), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke),ve diğerlerinin gözükmesiyle Wakanda’ya hızlı bir dönüş yapıyor.

Rekor kıran açılışla birlikte,Box Office Pro, Infinity War’ın tüm yerli kazançlarının 538 milyon dolar olacağını ön görüyor.Marvel’ın 2.en iyi yerli geliri olarak iyi olurdu ama bu The Avengers’ın toplam 623 milyon dolarlık gelirinin yanında eksik kalıyor.Bu öngörmelerin Infinity War’ın sağlamlığından şüphe duyulmasından olabilir,ama aynı zamanda son yıllarda yaz sezonunun çok rekabetli olmasından da kaynaklanabilir.

Bu iki figür de şu noktada sadece bir öngörme ve gelecek haftalarda inip çıkmalar yaşanabilir.Sadece hatırlayın,Black Panther’in öngörmeleri 90 milyon dolardı ve 202 milyon dolar yaptı.Birkaç hafta içinde biletler satılmaya başlayınca ve pazarlamalar çoğalınca Infinity War’ın gişe durumu tahminleri daha da iyi bir şekilde yapılacak.Ama o zamana kadar,MCU’nun şimdiye kadarki en büyük açılışını yapacak olması başlamak için iyi bir yermiş gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın