Brolin, Deadpool 2 ve Infinity War Hakkında Konuştu!

Josh Brolin bu sene iyi bir yaz geçirecek. Avengers:Infinity War(27 Nisan)’da Thanos olarak oynuyor ve bunun ardından Deadpool 2(18 Mayıs)’de Cable olarak karşımıza çıkacak. Bu roller sadece Marvel Comics’in yayınlama takvimindeki yakınlıklarıyla kesişmeyecek,çünkü aynı zamanda Deadpool’un yaptığı şey de bu.

Cable and Thanos ile ilgili görsel sonucu
Hayranları çoğunlukla Brolin’in bir diğer Marvel işinin Deadpool 2’de oynar oynamaz ortaya çıkacağını düşündü ve böyle tahmin etti. En yeni fragman birkaç Thanos şakaları içeriyor ama bu kısım asıl filmin bir parçası değil. Brolin,Entertainment Weekly’e final filminde birkaç Thanos içerikli esprinin bulunduğunu söylüyor.

Hiç olmamasını hayal edemiyorum.[Güler.] Bunu bu şekilde dile getireceğim.Şu an burada karlı Vancouver’da Deadpool için reshoot yapıyorum.Bütün süper kahraman filmlerinde,özellikle Marvel filmlerinde,böyle bir hiciv nasıl bulunmaz?

Avengers:Infinity War’daki Thanos’un backstory’si ve hedefleri gülünecek bir mesele olmadığından çizgi romandan biraz bir şeyler gerekli olabilir. Kevin Feige’in EW ile paylaşması gibi,Thanos ana vatanı, Titan, Thanos’un geldiğini gördüğü ve önlemeye çalıştığı bir trajedi tarafından yok edildiğinden beri Thanos türünün son örneği.İşte bu yüzden,diğer yarısı yaşayabilsin diye evrendeki canların yarısını yok etmek istiyor.

Brolin, Thanos’un dertlerinin ,flashback’lerde gösterilecek olan, Titan yok edilmeden çok daha önce başladığını da açıklıyor.O her zaman dışlanmış biriydi,kendi halkının arasında bile.

Ailesinden farklı biri.Hepsi Titanlar ve hepsi birbirine benziyor ama o deforme olmuş bir şekilde doğdu.Nasıl yetiştiğini,bu zamanın Quasimodo’su gibi olduğunu göreceksiniz,veya eğer Perfume’u okuduysanız(Patrick Süskind’in 1985 yılında yazdığı insanlığın kokusundan iğrenen ama güzellikler isteyen bir seri katil hakkındaki roman),Thanos’a çok iyi bir paralel.O saplanıp kalmış.O bir anomali.O bir ucube.Ve bu bariz deliliğe yol açtı.

Çizgi romanlarda,Titan’ı yok eden kişi Thanos,veya en azından nüfusun büyük bir kısmını temizleyen kişi.Başlangıçtan beri onu kötü biri olarak gören ve ona kötü davranan insanlarla dolu olan gezegene karşı öç almak için yaptığı bir hareketti.Titan’daki herkes daha çok Dünya’daki insanlar gibi görünürken Thanos,Deviant Sendromu ile doğan,kocaman mor bir figür olan tek kişi.

İlgili resim
Thanos’un öz annesi,Sui-San,doğduğunda gözlerine bakar bakmaz onun kötü olduğunu düşündü.Onu öldürmeye çalıştı ama durduruldu ve bir gün Thanos onu öldürüp intikamını aldı. Şimdiye kadar,Infinity War’da Thanos’un Titan’da birilerini öldüreceği hakkında bir şey geçmiyor,tabii sanırım yapabilirdi,özellikle gezegeni yok eden trajediden sonra(eğer hayatta kalanlar varsa).The Mad Titan sorumlu olmadığı birtakım olaylar tarafından bu şekilde olmaya yönlendirilmiş gibi gözüküyor.

Bu Thanos’u çok sempatik yapma riskini oluşturabilirdi ama bence yönetmen Joe ve Anthony Russo doğru dengeyi kuracak.Sinemaseverler için Infinity War ve Avengers 4’ün ilgi odağı olacaksa Thanos’un çok boyutlu bir karakter olması gerekiyor. Backstory’si ne kadar üzücü olsa da,birisi evrenin yarısını öldürmeye çalışınca ve hala gülmek için bir sebep bulunca sempati çabucak tükenmeye yüz tutuyor

Bir Cevap Yazın