Infinity Stone’un Gücünü Elinde Tutan 15 Çizgi Roman Karakteri!

Sonsuzluk taşları inanılmaz derecede güçlü nesneler.Onlardan 6 tane var ve her biri evrenin bir halini tamamen kontrolü altına alıyor-Ruh,Güç,Uzay,Akıl,Gerçeklik ve Zaman.Beşi MCU’da keşfedildi ve Ruh Taşı henüz bulunmadı.İşte ‘The Collector’un Sonsuzluk taşlarıyla ilgili söylediği şey;

“Yaratılıştan önce,6 eşsizlik vardı.Sonra evren varoluşa patladı ve bu sistemlerin kalıntıları yoğun külçe biçimlerini aldı…Sonsuzluk Taşları.”


The Mad Titan ‘Thanos’ MCU’da uzun süredir Sonsuzluk Taşlarının peşindeydi. Taşları çalıp Infinity Gauntlet’ı birleştirmek için Dünya’ya gelecek.Kainatın nihai yöneticisi olmak istiyor. Ama Mad Titan onlara elini sürmeden önce, çizgi romanlardaki birkaç karakter çoktan birini elinde bulunduruyordu.

15.Spiderman

Spiderman, Marvel hayranları tarafından en sevilen kahraman.Çizgi romanlarda Avengersların yanında pek çok kez savaştı. Mad Titan Dünya’ya cehennem yaşatırken,sonuç olarak, Spiderman Iron Man, Wolverine, Adam Warlock ve Hulk ile Thanos’u yenmek için el ele verdi. Eldiveni aldı ve gerçekliği normale döndürebildi. Buna rağmen, Uncle Ben’i canlandırmak istedi ama başarısız oldu.

14.Mr. Fantastic

Başlığı “New Avengers:Illuminati Vol 2 #2″‘ olan çizgi romanda,sonsuzluk taşlarının gücünü kullanarak taşların kendisini yok etmeye çalıştı ama başarısız oldu.Sonuç olarak, süper kahramanlardan oluşan gizli bir örgüt ‘The Illuminati’ meydana geldi ve Mister Fantastic Watchers’ın kelimesi kelimesine gazabına uğradı.

13.Doctor Doom

Doctor Doom, The Iluminati‘den taşların bir kısmını çalıyordu ve bu sayede taşları bir süre elinde tutmuş oldu. Hatta kendi gizli konseyini kurmaya planlamıştı.

12.Iron Man

Iron Man, ‘Avengers’ın ilk adımının bir parçası olan birçok süper kahramandan biri. Ama MCU’da,Fury tarafından kaydedilen ilk kişiydi ve o zamandan beri en çok bilinen ve popüler olan Marvel kahramanı oldu. Başlığı ‘Ultimate Comics Ultimates #27’ olan çizgi romanda gezegen,bütün insanlığı yok etmek için Sonsuzluk Taşları’nı çalmaya çalışan karanlık güçler tarafından çevriliydi.Ama Iron Man onları zihninde sakladı.Sonradan Mutant speedster Quicksilver öğrendi ve daha sonra Reed Richards tarafından çıkarıldı.

11.Beast
İlgili resim
Gizli örgüt ‘The Illuminati’ ölümcül supervillain veya Sonsuzluk Taşları’nı isteyen güçleri önlemek için kurulduğunda,Prof.X’in ölümüyle bir Sonsuzlk Taşı kayboldu ama ölmeden önce Beast’i varisi olarak seçti ve ona taşın yerini söyledi.Konseyde onun yerini aldı ve iki dünyanın çatışmasını tam zamanında önledi.

10.Norman Osborn
Norman Osborn infinity gauntlet ile ilgili görsel sonucu
Norman Osbor MCU’ya resmi olarak giriş yapmak üzere.Ama Marvel Çizgi romanları’nda büyük bir isim. What If?Infinity-Dark Reign, hikayesinde Norman Sonsuzluk Taşları’nı çalması için bir super villain grubu tutuyor. Sonra Spiderman’i,Gwen Stacy’nin ölümünü tekrar tekrar yaşaması için bir zaman döngüsüne hapsediyor. Dirilen babası etkilenmediğinde, Norman onu (yanlışlıkla kendisini de) varoluştan siliyor.

9.The Illuminati
İlgili resim
Marvel Çizgi romanları’ndaki The Illuminati-Black Bolt,Namor,Iron Man,Professor X,Mister Fantastic ve Doctor Strange’den oluşuyor.Dünyanın halledebileceğinden çok fazla olmadan önce tehditlerle uğraşan bireylerden oluşan süper gizemli bir grup. Çizgi romanlarda,The Illuminati bir Sonsuzluk Taşı’nı güvende saklamak ve korumak için birbirine güvenen 6 üyeden oluşuyor.

8.Black Panther
black panther infinity gauntlet ile ilgili görsel sonucu
Marvel’ın 2015’teki ‘Secret Wars’ hikayesinde, T’Challa, Doctor Doom’un Savaş Dünyası’na nakledildi. Namor ile birlikte Dr.Strange’in eldiveni tuttuğu gizli yeri bulabildiler.Orada,Dr.Strange’in gizli ada kalesinde,Black Panther,Sonsuzluk Eldiveni’ne rastlar. Çok güçlü olan eldiveni Super villain “Dr.Doom” ile savaşmak için kullandı,onu yendi ve zamanında geri döndü.Daha sonra eldiveni Secret Wars olaylarının hiç yaşanmaması için olayları geri almak için kullandı.

7.Adam Warlock
adam warlock infinity gauntlet ile ilgili görsel sonucu
Adam Warlock örnek olacak mükemmel bir insan olmak için oluşturuldu.The High Evolutionary sonradan Ruh Taşı’nı Warlock’a hediye etti.Adam Warlock Ruh Taşı’nı Magia ile ölene kadar,kendisinin gelecekteki bir versiyonu,savaşmak için kullandı. Sonsuzluk Eldiveni’nin olaylarından sonra,Warlock dirildi ve Ruh Taşı’nı geri verdi.

6.Captain America
Captain America infinity gauntlet ile ilgili görsel sonucu
Steve Rogers insanlığın en iyisi. İnsanlığın en iyisi ayrıca Sonsuzluk Taşları’na sahip olmayı da hak ediyor. Alternatif bir evrenin Earth 616 evreni(Marvel çizgi romanlarının ana evreni) ile çatışma tehdidi oluştuğunda, Captain America Eldiven’i giydi ve evrenlerin çatışmamasını emretti. Cap,Dünya’ya vurmak üzere olan kozmik topa enerji ateşledi.Bu inanılmaz hareket,6 taştan 5’ini parçalara ayırdı ve Zaman Taşı başka bir yerde kayıplara karıştı.

5.Silver Surfer
İlgili resim
The Silver Surfer bir keresinde bütün Sonsuzluk Eldiveni’ne hakimdi ve onu Evren’in Tanrısı olmak içinn kullandı.Daha sonra Death’i “Aziz Varlık”a dönüştürdü ve evrene göz kulak olmayı kendine bir görev bildi. Superhero Squad Show animasyon serisinde,Sonsuzluk Eldiveni,Surfer’a hakim oldu ve onu Dark Surfer’a çevirdi.

4.Galactus
Galactus infinity stone ile ilgili görsel sonucu
Galactus,bir What If…?hikayesinde doymak bilmez açlığıyla bütün gezegenleri yiyip bitirmek üzereydi.Daha sonra Sonsuzluk Taşlarını bütün gezegenleri yemekten sağlayacağı gerekli sonsuz enerjiye sahip olmak için bir odak noktası olarak kullanmaya karar verdi.

3.Nebula

Nebula MCU’da ve çizgi romanlarda sıkıntılı bir karakter.Çizgi roman versiyonu bakımdan fevkalade.Thanos onu sıkı deneyler ve organlarının kesilmesiyle yürüyen bir ölüye çevirdi. İntikam almak için,Sonsuzluk Eldiveni destanı sırasında,Nebula Thanos’u hazırlıksız yakalar ve Eldiven’i çalar.Daha sonra Thanos’un yaptığı her şeyi geri alır,bu da kahramanların Thanos’u yenmek için büyük bir şans kazanmasına sebep olur.

2.Darkseid

2003 JLA/Avengers Crosssover’ında,Anti Life denklemi ve Sonsuzluk Eldiveni gibi güçlü itemler iki evrende de parçalara ayrıldı.Kahramanlar bu nesneler yanlış ellere düşmeden önce toplamak için görevlendirildi. Darkseid’ın sadece kenara atmak için Sonsuzluk Eldiveni’ni aldığını görmek için tam zamanında ulaşırlar.Güç taşlarının onların yaptığı evrenlerin dışında gücü yoktur. DC Evreni’nde tamamen yararsızlar.

1.Santa Claus
infinity stone

Bekle!NE?!?!?Santa Güç Taşları’na hakim oldu.İŞTE BU!! 2009’daki Marvel Holiday Spectacular’da Santa,geyiklerinin aslında şekil değiştiren Skrull olduklarını öğrenir.

Kahramanlar,dünyadaki çocukların hediyelerini zamanında alamayacaklarından korktukları için,ona bir geceliğine Sonsuzluk Eldiveni’ni hediye eder. Santa Eldiven’i giyer ve güçle deliye dönüp alt kahramanlara saldırmaya başlar ta ki alt edilene kadar. Tony daha sonra Santa’ya Noel Arifesi’nden önce görevini tamamlaması için robotik geyik yapar.

Sitemize ve bizlere destek olmak için reklamlara tıklayınız 🙂

Bir Cevap Yazın