Altered Carbon'ın 2. Sezonuna Hazır mısınız?


 Geçtiğimiz yıl Netflix bizlere yeni bir proje ile merhaba dedi hatırlarsanız.
Richard K. Morgan'ın 2002 yılında çıkarttığı aynı isimli romandan uyarlanan, Laeta Kalogridis'in ise diziye uyarladığı Altered Carbon dizisi geçtiği evren dolayısıyla diğer yapımlardan ayrı bir yere sokuyor kendisini.
Cyberpunk bir dünya da geçen hikayemiz de insanoğlu artık teknolojinin doruklarına ulaşmaya başlamıştır fakat her zaman daha fazlasını isteyen insanlık artık yaşamı da kendilerine yetersiz bulmuş ve yüzyıllar sonra artık bu sorunda ortadan kalkmıştır, insanoğlu artık sonsuz yaşamı elde edebilmiştir. Dizi "Cyberpunk" bir dünya da geçiyor (bkz: Blade Runner, Ghost in the Shell gibi yapımların geçtiği teknolojik ve karanlık dünyalar)
 Hikayedeki teknoloji sayesinde insanlar zihinlerini yapay ve ya daha öncesinde başkalarına ait olan vücutlara aktarabiliyor ve sonsuz bir hayat süresi elde ediyor. Tabi bu durumda teknoloji sayesinde insan mükemmeliğinin doruk noktalarına da ulaşılabilir. Gerek vücut, gerek yüz gibi fiziksel özellikler bile bir insanın olabileceği en mükemmel ve kusursuz biçimde tasarlanılabiliyor.
Bu noktaya gelen insanlık tabi diğer gezegenler de koloniler ve şehirler kurup tamamen 2.bir dünya varmışcasına orada yaşamlarını sürdürebiliyorlar ve galaktik topluluklar kuruluyor vesaire. Dizi gerek anlatım, gerek CGI, gerek tasarımlar olarak gerçekten sadece ilk sezonu ile kendisini kaliteli diziler arasına kolaylıkla yazdırdı desek yeridir.Dizinin ilk sezonu, hikayeler, olaylar ve tabi ki de karakterler hakkında hiç bir spoiler vermeyeceğim bu yazımda, henüz ilk sezonu izlememiş olanları da düşünmek için. İlk sezonda başrol karakterimizi "Suicide Sqaud"dan tanıdığımız "Joel Kinnaman" oynamıştı. Oyunculuğu, karizması ve tarzı ile herkesi kendine hayran bırakmayı ta ilk bölümden başarmıştı fakat yine spoiler veremeyeceğim bir sebepten dolayı o vücudu bırakması lazımdı 1. sezon finalinde.

 2.Sezon'da ise oyuncular çoktan açıklandı ve bugün Netflix resmi olarak 2.sezon tarihini yayınladı. Altered Carbon'ın 2.sezonu "27 Şubat 2020"de bizlerle olacak.
Oyuncu kadrosu ise şu şekilde.

-Başrol karakterimiz Takashi Kovac, Anthony Mackie ile geri dönüyor kendisi Marvel'da Falcon'u canlandıran oyuncu olur.

-Reene Elise Goldsberry'de Falconer karakteri ile geri dönüyor diziye.

-Chris Conner'da sevgili yapay zekamız Poe ile tekrar bizlerle.-Simone Missick ise Trepp karakterini oynayacak ve kendisini Luke Cage'in Dedektif Misty Knight'ı olarak tanıyorsunuz.

-Dina Shibabi, Dig 301 kod adlı bir karakter ile diziye katılacak.

-Torben Liebrecht ise Ivan Carrera olarak diziye katılacak.

-James Saito, Tanaseda Hidaki olarak diziye katılacak. Bu kadar yeni oyuncu varken eski oyuncular tekrar dizi de gözükür mü bu bir muamma. Diziyi izleyenler Kinnaman'dan sonra Mackie'nin Kovac olması hakkında ne düşünüyor? Lütfen bunu yorumlarda belirtin ve tartışalım. Yeni sezon çıktıktan sonra elbette bir gün de bitireceğimiz için 2.sezon incelemesi de Şubat'ın sonunda burada olacaktır.
 "Kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın saygıdeğer Kafe okuyucuları"

Yorum Gönderme

0 Yorumlar