DAMIEN CHAZELLE’İN EMMA STONE VE BRAD PITT’İ BİR ARAYA GETİREN FİLMİ: BABYLON“Whiplash” “La La Land” ve “The First Man” filmleriyle adından kısa zamanda çokça söz ettiren Oscar ödüllü Fransız asıllı Amerikalı yönetmen Damien Chazelle heyecan verici bir film ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Paramount Pictures Stüdyoları’nın haklarını aldığını filmin ismi de belli: “BABYLON”
“Babylon” ilk kez 2019 yaz ayında konuşuldu ve söylenilenlere göre Paramount'un dağıtım haklarını almak için Lionsgate ile rekabet ettiğini söylüyor. Tarafların anlaşması halinde filmin çekimlere bu yıl başlanacak. Filmin çıkış tarihi olarak da 2020 Kasım 25 ila 2021 Ocak 7 olarak iddia ediliyor. Paramount Pictures Studios’un bu tarihler arasında gün alması da bu iddiaları güçlendiriyor 

Plot detayları belirsiz olan bu filmin içeriğinin ise eleştirmenler tarafından geçen yılın en iyi filmlerinden olarak gösterilen Tarantino imzalı “Once Upon a Time in Hollywood” gibi gerçek hayat ve kurgusal karakterlerin bir karışımına sahip olduğu belirtiliyor.

Filmin kesin bütçesi hala belli değil lakin Damien Chazelle’in bu film için görüştüğü Hollywood yıldızlarına bakılırsa yüksek bütçeli bir film kapıda. Bu isimlerden en çok heyecan yaratan ve görüşüldüğü kesinleşen isimler ise; kendisine “En İyi Yönetmen Oscar’ı” kazandıran “La La Land” filminde de rol verdiği “Emma Stone” ve son olarak “Ad Astra” ve “Once Upon a Time in Hollywood” filminde harikalar yaratıp, “Altın Küre” ve “BAFTA” adına “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan “Brad Pitt”. Bu ikilinin filmin başrollerini paylaşacağı kesin olarak gözükmekte.

Babylon’un yapımcı kadrosunda ise Damien Chazelle’in eşi Olivia Hamilton, Matt Plouffe,Tobey Maguire ve Marc Platt var. 

Son olarak Netflix’te yayınlanan “The Eddy” dizisinin yaratıcılığını üstlenerek ekranlarda görünen Damien Chazelle’in “Babylon” filmi bu yıl sinemaseverlerin en çok beklediği filmler arasına girmiş bulunmakta.


  ( Emma Stone ve Damien Chazelle 73.International Art Exhibition of Venice Film
Festival’inde)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar