Kimdir bu Morbius?Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere Marvel, Morbius adlı filminin ilk fragmanını yayınladı. Fakat ben size bu fragmandan değil, karakterin kendisinden bahsedeceğim.


Nobel ödülü sahibi biyokimyacı Dr. Michael Morbius, aşırı nadir gözüken ve kendisinde de bulunan bir kan hastalığının tedavisini bulur ancak bu tedavi ileride onun laneti olacaktır. Tedaviyi bulduktan sonra Morbius deneysel bir tedavi girişiminde bulunur ancak bu tedavi onun insanüstü güçlere sahip olmasını ve kanasusamış bir vampire dönüşmesini sağlar. Tıpkı diğer vampirler gibi onun da hayatta kalması için kan içmesi gerekir ancak onu diğer vampirlerden ayıran şey ise Morbius kurbanının kanını içtikten sonra zihni normale döner ardından suçluluk, pişmanlık ve kendi kendine büyük bir nefret duymaya başlar.


“The Amazing Spider-Man:Maximum Carnage”Çizgi roman serisini duydunuz mu? Eğer duyduysanız Morbius, Spiderman, Black Cat, Iron Fist, Deathlok, Venom ve hatta Kaptan Amerikanın takım olup Carnage’a karşı savaştıklarını zaten biliyorsunuzdur.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar