Marvel'ın Eternals Filminden Beklentilerimiz Neler?


Disney'in 2019 D23 fuarında cast ile birlikte ilk kez bizlere tanıtılan Eternals filmi MCU'ünn sürekliliği ve kurgusu açısından çok önemli bir yere sahip aslında.
25. MCU filmi olan Eternals çizgi roman okurları hariç, izleyicilere Marvel tarihinin binlerce yıl önce nasıl başladığı gibi önemli detayları verecek, en azından ana fikir bu şekilde fakat bir kaç gün önce gelen bir kaç set fotoğrafı bu durumu biraz daha karmaşıklaştırmaya başladı. İlk set fotoğrafları daha eski, kostümlere ve mekana bakarsak bir gezegenin ilk zamanları olabilir fakat dediğim gibi geçtiğimiz günlerde gelen Ikaris ve Black Knight'ı oynayan Stark kardeşlerin sahneleri ise günümüzde geçecek gibi duruyor. Bana kalırsa başlangıçta bir şeyler tehlikeye girecek ve durumu düzeltebilmek için bir çeşit zaman yolculuğu ve ya buna benzer bilimsel bir olay görebiliriz.
Tahminen hem geçmişten hem de gelecekten sahneler içerecek olan film de pek çok şey görmek istiyoruz hali ile...


 Öncelikle her Geek'in film de görmek istediği ilk şey Celestials'dır. Umarım gösterip vermemezlik yapmaz Marvel bizlere bu konu da. Çünkü halihazır da Fox'un büyük bir bölümünü satın alıp Mutantları evrene sokmuşlardı hatırlarsanız. Çizgi romanlar da ise Mutantların ve pek çok süper insanın gezegenimizde bulunmalarının en büyük sebebi bu Celestials dediğimiz elemanlar. Bu sayede MCU'e çok mantıklı bir şekilde X-Men'i getirebilirler.
Benim görmek istediğim bir diğer şey ise "Marvel Legacy" çizgi romanları kafasında karakterler görmek. Mesela;
-Midgard'ı yaratan genç Odin'i görebiliriz. (MCU'da o yaratmamış da olabilir)
-Infinity Wars'de bile göremediğimiz o Kozmik Divan'ı ya da en azından bazı Kozmik karakterleri görebiliriz.
-Vishanti, Cyttorak gibi tanrıları, Asgard'ın yanı sıra Olimpos'u ve diğer mitolojileri görebiliriz.
-Agamotto, ilk Ghost Rider v.b. Legacy karakterlerine belki yer verilir. Dünya'ya düşen Vibranyum meteorunu ve ilk Panther'ı görebiliriz mesela...

Çizgi roman okurların aklına gelebilecek çok sayı da "Easter Egg" ve olay görebilme ihtimalimizin çok yüksek olduğu bu film de bakalım Kevin Feige bizlere ne gibi şeyler sunacak. Bu kadar umudu çöpe mi atacaklar yoksa tamamen mükemmel olacak bir "Fan Service" mi sunacaklar önümüze?

 Tabi ki de tüm bunları 6 Kasım 2020'de sinema da göreceğiz. O zamana dek kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın saygıdeğer Kafe okuyucuları...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar