STEVEN SPİELBERG VE APPLE TV’NİN İLK MEYVESİ: “AMAZING STORIES”

Netflix platformunun sinemaya yakışmadığını söyleyen sayısız isimlerden biri olan Amerikalı başarılı yönetmen Steven Spielberg şahsım gibi hayranlarını sevindirecek bir proje ile yakında tekrar ekranlarda olmaya hazırlanıyor lakin bu sefer yapımcı olarak: “Amazing Stories”


Aslında “Amazing Stories” Spielberg ve hayranları için yeni bir proje sayılmaz. Bilindiği üzere 1985-87 yıllarında da aynı adla yayınlanan, her bölümünün kendine münhasır olduğu bu dizide “Martin Scorsese” ile “Robert Zemeckis” gibi özel isimler de Spielberg ile birlikte yönetmenlik yapmıştı.

Film ve dizi sektöründe çokça tanık olduğumuz eski film ve dizilerin yeniden günümüze uyarlanmasının son temsilcisi olan bu bilim-kurgu ve korku temalı antoloji dizisi bizlere kendini Spielberg yapımcılığı ile Apple TV+’ da gösterecek ki Spielberg’in Netflix platformu için yapmış olduğu eleştiri sonrası Netflix’e eş bir platform olan Apple TV+‘ta  bu diziyi bizlere sunması da bazı kitlelerce eleştirilmişti.


Bu tür eleştirileri bir kenara bırakırsak film tarihine adını “Schindler List” “Jaws” “Indıana Jones” ve “E.T” gibi daha birçok kült filmlerle hakkıyla yazdıran bu dahi adamın dizisi için dizinin yayın tarihi olan 6 Mart’ı iple çekiyoruz.

 Amblin Entertainment’ın( Spielberg’ün yapım şirketi) televizyon bölümü çalışanları Darryl Frank ve Justin Falveyher’ün dediğine göre “herkese hitap eden” bu dizinin yaratıcılığını “Lost” ve “Once Upon a Time” gibi önemli yapımların da yapımcısı olan “Eddy Kitsis” ve “Adam Horowitz” üstlenecek. Kısmen açıklanan “Amazing Stories” dizisinin oyuncu kadrosu ise şu şekilde;

Kerry Lynn Bishe,
Whitney Coleman
Trisha Mashburn
Austin Stowell
Edward Burns 
Juliana Canfield
Dylan O’Brien
Victoria Pedretti
Josh Holloway
Sasha Alexander 
ve Robert Forster(kendisini geçtiğimiz Ekim ayında kaybetmiştik)


      (Bu kare dizinin “The Rift” adlı Mark Mylod tarafından yönetilen bölümünden)Yorum Gönderme

0 Yorumlar