Yeni Star Wars Filmlerinin Geçeceği Döneme Ait İlk Detaylar Belli Oldu!

                             

Son çıkan Star Wars çizgi romanında yeni filmlerin geçeceği High Republic dönemine atıfta bulunuldu. Yeni Star Wars döneminin projesi olan Project Luminouis'in içinde olan yazarlardan biri yazmış bu çizgi romanı.

Anladığımız kadarıyla High Republic döneminde galaksi şu an olduğu kadar birbiri ile bağlantılı değil. Outer Rim keşfedilmemiş, tehlikeli ve keşfetmesi zor.

Bu dönemdeki insanlar oraları keşfetmek ve genişlemek için bu karanlık bölgelere devasa uzay istasyonları inşa ediyor. Bu istasyonlar seyahat edenlere bir deniz feneri görevi görüyor ve yol gösteriyor.

Muhtemelen yeni filmlerde ve bu filmlerin uzantısı olan oyun ve dizilerde galaksiyi keşfeden Jedilar ve galaksi vatandaşlarını göreceğiz. 

Peki Project Luminouis nedir? 

Bundan bir kaç hafta önce yeni Star Wars döneminin High Republic döneminde geçeceği söylendiğinde bu isim ortaya çıkmıştı. Kısaca Skywalker Sagasından sonra yeni Star Wars Sagası olacak denebilir bu. Bu filmler High Republic döneminde geçecek. Üçleme olarak değil de o dönemde geçen 3 film olacak. Tabi Disney bu filmlerin yanında yeni Disney Plus dizileri ve bu dönemde geçen Star Wars oyunları lle çizgi filmler duyuracak. 

Çok çok yüksek ihtimalle bu proje 2020 Star Wars Celebration etkinliğinde duyurulacak.Star Wars Celebration bu sene 27 Ağustos-30 Ağustos 2020 tarihlerinde Anaheim'da olacak. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar