2020 Yılında Beklenen Filmler | Bölüm 1
Film severler olarak her yıl birbirinden farklı olan çeşit çeşit onlarca filmin için resmen takvim tutuyoruz. İyisiyle, kötüsüyle, beklenen veren, veremeyen bizleri mutlu eden ve bazen üzen 2019 film sezonunu geri de bıraktık. Geldik 2020'ye Ocak ayı boyunca çoktan çıkış yapan filmler var bile. Kimimiz "DC'nin Sinematik Evreni" için yapacağı filmleri beklerken kimimiz heyecanla "Marvel Sinematik Evreni"nin geleceğini merak ediyor. Bazılarımız yazar kitaplarının sinemaya uyarlanması için heyecanlanırken kimileri de başarılı ve ünlü yönetmenlerin bir sonraki filmlerini merakla bekliyor, acaba yeni bir kült doğacak mı diye düşünüyoruz sene boyunca.


 Bugün ise 2020 yılının Şubat ayından sonra çıkacak olan bazı filmlere göz atacağız. Genel kitleye (GEEK) hitap eden filmlere öncelik verileceği için listeye almadığım filmler olursa af buyurun. Film tarihlerinden bazıları ülkemie göre yanlış olabilir çünkü filmler her ülkeye aynı gün çıkmayabiliyor ve internet üzerinde pek çok farklı kaynak var.

________________________________________________________________

 Önümüzdeki ilk film 7 Şubat'da seyirci ile buluşacak olan Birds of Prey filmi var. DC/WB yapımı olan bir sonraki DC Sinematik Evreni filmi olacak Birds of Prey çizgi roman okurları için büyük bir hayal kırıklığı olacak gibi duruyor şimdiden. Karakterleri işleme şekilleri çizgi romanlardan çok kopuk olan Birds of Prey sinema severler ve özellikle Harley Quinn/Margot Robbie hayranları için izlenebilir nitelikte olacaktır diye tahmin ediyorum. 


 Birds of Prey filmini The Lodge takip ediyor. 2014 yılında çıkmış olan ve Türkiye'ye 2016 yılında gelen psikolojik korku filmi "Goodnight Mommy"nin yapımcıları "Severin Fiala" ve "Veronika Franz"ın elinden çıkan The Lodge ise Richard Armitage, Jaeden Lieberher gibi oyuncuların yer almasına rağmen başrol "Riley Keough"un, erkek arkadaşının iki çocuğu ile bir kış evinde yalnız kalan "Grace" isimli genç bir kadını oynuyor. Ama her şey ya da herkes, göründükleri gibi değildir. Sırlar açığa çıktığında ve gerginlikler arttıkça film bambaşka bir almaya başlayacaktır. Psikoloji ve korku sevenleri tatmin edeceğini düşünüyorum.


 2020'nin en büyük bombalarından birisine geliyor sıra. "Sonic the Hedgehog" Çoğumuzun yıllarca video oyunlarından aşina olduğu sevilen kahramanımız Sonic 2020 yılında beyaz perde de bizlerle olacak. "Jim Carrey"in Dr. Robotnik olarak karşımıza çıkacağı ve "James Marsden"ın baş rolünde olacağı Sonic 14 Şubat'da bizlerle olacak.

 Önümüzdeki aylarda gelecek olan bir başka film ise "Fantasy Island". 78 yapımlı dizisini belki bilenler vardır. Bir ada da konuklarına para karşılığı en vahşi fantezilerini yaşatan bir işletme düşünün ve işler gittikçe daha da vahşileşmeye başlıyor ve tehlike kontrolden çıkıyor. Klasik olarak karakterlerimiz de hayatta kalmaya çalışacaklar. Kan, vahşet ve aksiyon severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film diye düşünüyorum. Kadrosunda ise Lucy Hale, Michael Peña, Michael Rooker, Portia Doubleday, Maggie Q ve Kim Coates gibi çok tanıdık yüzler yer alıyor. 


 2017 yılında başlayan bir diğer sinematik evren olan "Dark Universe"ü hatırlayanlar var mı? Hani "The Mummy" ile başlayan evren... "Universal Studios" bazı nedenlerden dolayı evreni başlatamamıştı ve oyuncuların kontratları vesaire iptal edilmişti. Johnny Depp'in oynaması beklenilen "Invinsible Man" filmi ise Blumehouse stüdyolarına emanet edilmiş ve ortaya güzel gözüken bir korku/gerilim filmi çıkartmışlar.  Şubat'ın son haftası beyaz perde de olması bekleniyor. 


 Yine bir başka sinematik evren girişimi ile baş başayız. "Ninjak" ve "Bloodshot" ismi belki size tanıdık gelebilir eğer gelmiyorsa şöyle anlatayım, Marvel ve DC gibi iki büyük firmanın olduğu süper kahraman sinemasında rakipleri neredeyse hiç yok fakat işler çizgi roman kısmında öyle değil. En az DC ve Marvel kadar okunan başka firmalar da var. Örneğin "Valiant Comics" isimli bir firma ilk kez büyük bütçeli bir sinematik evren işine girişme planlarını attı ve "Bloodshot" filmini yapmaya karar verdi. Bütçe konusunda hiç bir sıkıntı çekilmeyen filmin başrolünde ise "Vin Diesel" gibi bir isim varken Valiant'ın sinema dünyasına girişi sağlam olacak gibi duruyor. 13 Mart'da bizlerle olması beklenen Bloodshot 2020'nin en çok beklenen filmleri arasında olabilir net bir şekilde. 


 İlk filmini John Krasinski'nin yönettiği ve karısı Emily Blunt ile birlikte oynadığı "A Quiet Place" filminin devamı yolda. Bir çeşit yaratık istilası sebebi ile medeniyetten uzakta kendilerini soyutlamış bir aile hayatlarının geri kalanını asla ses çıkarmadan ve işaret dili ile konuşarak geçiyor. Bir gün çocuğun oyun oynarken lambayı devirmesi ile çıkan bir ses yaratıkların dikkatini çekiyor ve aksiyon o zaman başlıyor. İlk filmi izlemeyenler için bu kadar spoiler bile çok fazla. Devamını da Krasinski'nin çektiği "A Quiet Place II" bakalım ilk film kadar olabilecek mi! 


 1998 yılında Disney'in elinden çıkan bir animasyon vardı hani hatırlar mısınız bilmem. Bazılarınız zamanında izledi, bazılarınız ise yıllar sonra keşfedebildi. Belli bir döneme damgasını vuran yapımlardan birisi olmayı başarmıştı "Mulan". Disney'in eski animasyonlarını Live-Action'a yani filme dökme politikası tam gaz devam ediyor ve sıra Mulan'a geldi. Erkek kılığında Çin ordusuna katılıp Hun'lar ile savaşırken kendisini kanıtlayan ve zamanla ordu da yükselen Mulan'ın hikayesini anlatacak olan film en azından animasyonunu izleyenlerin merakla beklediği yapımlardan birisi olacak.


 3 bölümden oluşacak yazı serisinin ilk bölümü burada son buluyor. Çıkacak çok fazla film olduğu için ve bunların ufak tanıtımlarını yazdığım için çok uzun yazılar olmamasını istedim ve bölüm, bölüm yapmaya karar verdim. En kısa zamanda diğer bölümler de sizlerle olacak. Yorum Gönderme

0 Yorumlar