2020 Yılında Beklenen Filmler | Bölüm 2

no time to die ile ilgili görsel sonucu


 2020'de en çok beklenen belli başlı filmleri ele aldığım serinin 2. bölümüne hoş geldiniz. Hatırlarsanız bu seri de çok fazla film olduğu için 3 bölüme bölüp belirli aralıklarla atmayı düşünüyordum. Lafı kısa tutarak hemen 2. bölüme başlamak istiyorum.

 Fox'un X-Men evreninde resmen arap saçına dönen iki film var elbet. Birisi "Gambit" ve diğeri ise "New Mutants" Çok fazla ertelemeye giren New Mutants'ın artık çıkacağından umudum yoktu fakat nihayet Disney'in Fox'u satın alması ile bu film de resmiyet kazanmış oldu ve Fox Marvel evreninin son filmi ekranlara çıkmaya hazır. Alıştığımız X-Men filmlerinden ve süper kahraman filmlerinden ziyade bu sefer çok daha farklı bir yapım göreceğiz. Korku temasını da işin içine karıştırıp psikolojik bir film ortaya koyan yapımcılar bizlere neler hazırladı, beklediğimize değdi mi? Tüm bunların cevaplarını 3 Nisan'da alacağız elbette...


 "My name is Bond, James Bond" Bize yıllardır pek çok keyifli seyirler yaratan Bond serisi en son geldiği noktada tüm izleyicilerin beğenisini kazanmış durumda. 25. film ile 007'nin son filmi "No Time to Die" belki de son 007'miz Daniel Craig'in de son Bond filmi olabilir. Bundan sonra 007 serisi nerelere gider bilemem fakat bizler Nisan ayında sinema salonlarına gidip Daniel Craig'i belki de son kez izlemiş olacağız.


 Marvel'ın ve Avengers'ın göz çiçeği Black Widow'da nihayet 10 yıl aradan sonra kendi solo filmine kavuşuyor. Tahminen Civil War sonrası geçecek film de Natasha'nın geçmişi asla peşini bırakmayacak. Scarlett Johansson'ın son bir kez oynacağı Black Widow filmi 2020'de en çok beklediğim filmlerden şahsen. 


 Dev Patel'in başrolünde olacağı ve "Charles Dickens"ın romanı olan "David Copperfield"ı anlatacak bir film olan "The Personel History of David Copperfield"
Peter Capaldi, Aneurin Barnard, Ben Whishaw, Tilda Swinton, Hugh Laurie, Gwendoline Christie, Benedict Wong gibi isimler ile beyaz perdedeki yerini bekliyor.


 Warner Bros. başarısız bir sinematik evren girişiminden sonra hala tam gaz DC filmleri yapmaya devam ediyor. Justice League sonrası "Aquaman", "Shazam" gibi filmler ile devam eden evren "Wonder Woman 84" ile gaz kesmiyor. 80'ler de geçecek olan bir Wonder Woman fikri kulağa çok acayip geliyor fakat meraklanmıyor da değilim bu film için. 


 İlk filmi 86'da çıkan ve donanma pilotu Pete Mitchell'in "Top Gun" onur nişanını almasını konu edinen bolca aksiyon ve yüksek doz da dram içeren seri ikinci filminin duyurulması ile pek çok izleyici de merak uyandırdı. 


 Pek çoğunuz GTA V/Online oynamış ve ya izlemiştir elbet. Aslında kim öyle bir dünya da yaşamak istemez ki? Free Guy filmi ise bizlere bunun mümkün olsaydı nasıl bir şey olacağını çok eğlenceli ve keyifli bir şekilde sunuyor. Ryan Reynolds gibi bir isim bu proje için biçilmiş kaftan diyebiliriz sanırım. 


 İlk "Dspicable Me" filmi büyük bir başarı yakaladıktan sonra devamı gelmişti ve sequel filmleri ile bu seriyi devam ettiren şirket tüm eğlenceyi ve kaliteyi bozmadan devam ediyor. En son "Minions" filmi ile küçük dostlarımızın origin hikayesi anlatılmıştı ve o filmin sonunda kendilerini Gru'nun yanında bulmuşlardı. Kaldığı yerden Rise of Gru ismi ile devam edecek Minions filmi de eğlenmek için güzel bir seçim.
  2016 yılında çıkan kadrosunun kadınlardan oluşan feminist yanlısı "Ghostbusters" rebootunu hatırlarsınız değil mi? Ne kadar iyi ya da kötü olduğu tartışılır fakat bu sefer o reboottan bağımsız olan yeni bir "Ghostbusters" filmi şafakta görünüyor. Ünlü komedyen Paul Rudd'un yer aldığı yapım bakalım reboottan ne kadar farklı olacak!


 Serimizin 3. ve son bölümü de yakında sizlerle olacaktır saygıdeğer Kafe okuyucuları. Şimdilik kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın!

Yorum Gönderme

0 Yorumlar