2020 Yılında Beklenen Filmler | Bölüm 3 Serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz saygıdeğer Kafe okuyucuları.
Her yıl usta bir yönetmenin ve ya birden fazla yönetmenin büyük bir filmi duyurulur elbet ve bu filmi beklerken aylar, günler geçmek bilmez. Yine 2020 yılına damgasını vuracak bir film karşımıza gelecek. "Tenet"... "Chistopher Nolan"ın yine beyinlerimiz uçurmaya geldiği Tenet filmi uluslararası cansusluk konusu ile aksiyon dozunun yanı sıra Nolan'ın "Inception"da başarılı bir girişim yaptığı psikolojik bilim-kurgu türü de yine Tenet'de yer alacak. Şimdilik film hakkında çok fazla bilgimiz olmasa da film 17 Temmuz'da bizlerle olacak.


 Disney ve Sony arasındaki gerginlikler Spider-Man ve karakterlerini büyük ölçü de etkilemişti fakat en nihayetinde ortak bir karar ile her şey yavaş, yavaş rayına oturmaya başladı. Artık Spidey ve karakterlerinin filmleri Sony çekecek fakat hepsi MCU içerisinde yer alacak. Venom'da güzel başarı yakalayan Sony'nin şimdiki hedefi ise Morbius. Kendisi Spider-Man'in kötülerinden olan bir vampir. Film de işlenişi elbet değişecektir.
 Bill & Ted serisi yıllar sonra tekrar izleyici karşısına çıkıyor. Zaman yolculuğu yapıp maceradan maceraya atlayan ikili artık birer yetişkin olmuşlardır. Rock müzik sevdalısı ikili gezegeni kurtarmak için yeni bir şarkı yapacaklardır ve yine zaman yolculuğu ile geleceğe gidip planın işe yarayıp yaramadığını öğrenecekleri yeni bir macera serüvenine atılacaklar. Şu an için fragmanı olmasa da bazı set görselleri sızmış durumda.


 "The Hitman's Bodyguard" filmi vardı hatırlarsanız. Eski bir tetikçi ve onu mahkemeye kadar korumakla görevli olan, ezeli düşmanı özel güvenlik görevlisi ile olan keyifli ve aksiyon dolu olaylar serisini anlatan ilk filmin baş rolünde Ryan Reynolds ile Samuel L. Jackson ve tetikçinin karısı rolünde Salma Hayek vardı. Devam filminde ise en son hapiste gördüğümüz Wife rolü Salma Hayek'in odak noktası olacak "The Hitman's Wife's Bodyguard" filmi en az ilki kadar güzel olur diye umuyorum. Maalesef bu filminde şuan için fragmanı yok. 


 Bir süre fragmansız filmler ile devam edeceğiz. Oyun sever herkes tabi ki de sevdiği oyunların filmlerinin gelmesini ister fakat o filmler her zaman iyi olmayabilir. Bunun en büyük örneklerinden birisi Assassin's Creed filmidir sanırım. Yeni bir oyun filmimiz ise en son Monster Hunter World ile online bir deneyim sunan Monster Hunter evreninin yine Monster Hunter adı ile çıkacak bir filmi yolda. Resident Evil film olarak belli bir kesimi mutlu etse de oyuncular için muhteşem bir hayal kırıklığı idi. Yine Resident Evil'ın yönetmeni Paul W.S. Anderson tarafından çekilecek Monster Hunter'ın baş rolünde yine karısı Milla Jovovich'in yanı sıra Ron Perlman ve Tony Jaa gibi isimlerde bulunuyor.


 Korku filmi severlerin de tanıyacağı The Conjuring film evreni yeni filmi ile geliyor. The Conjuring, Annabelle ve The Nun gibi korku filmi serileri ile adından oldukça söz ettiren evrenin yeni filminin diğerleri kadar olacağından adım gibi eminim. Şahsen korku filmi izlemesem de sevenlerine iyi seyirler dilerim


 2015 yılında ilk "Kingsman" filmi izleyenlerden çok büyük bir başarı toplamıştı. Devam filmi ile eğlence ve aksiyona devam eden serinin şimdi ise geçmişine odaklanacak "The King's Man" filmi Sonbahar'da sinema salonlarında yerini alacak.


 "G.I Joe" serisini elbet hepimiz biliriz. Çizgi romanlar olsun animasyonları olsun neredeyse her karakteri sevilirdi. Her nesil için çıkış yapan bir G.I Joe serisi vardır elbet. Neyse, G.I Joe'nun sevilen ninjası "Snake Eyes" için de bir spin-off filmi çıkarılacağı duyuruldu. Filmlerde "Ray Park" tarafından canlandırılan karakteri şimdi daha genç bir oyuncu olan "Henry Golding" oynuyor. Hangi dönemi ve hikayeyi anlatılacağı belirsiz olan "Snake Eyes" filminden şimdilik pek bir detay yok.  MCU'ün 2020 filmlerinden birisi olacak olan Eternals filmine dair bir yazı sitemizde mevcut zaten. O yazı da film hakkında ki detayları anlatmıştım zaten. 2020 yılının sonlarına doğru çıkacak olan Eternals filmini çok büyük bir merakla beklesek de filme daha çok var. Set görselleri bulunan filmin fragmanı da önümüzdeki aylarda gelecektir diye umuyorum.


 Bu yılın bir başka psiko-gerilim filmi ise Deep Water. Patricia Lysmith aynı isimli romanından uyarlanacak filmin senaryosunu Zach Helm ve Sam Levinson ikilisi yazarken yönetmen koldutuğunda Adrian Lyne oturuyor olacak. "Ben Affleck", "Ana de Armas" gibi başarılı oyuncuların olduğu film de insanın içinde merak uyandırmıyor değil.


Normalde daha erken çıkması beklenen bir film vardı bu sene içerisinde. Tanrıların, Kralların, Titanların görkemli kapışmasına şahitlik edeceğimiz "Godzilla vs Kong" filmi bir takım CGI sebeplerinden dolayı 2020'nin sonuna ertelenmişti yakın zamanda. Bu haber tüm hayranlarını üzmüştü serinin. Monsterverse'ün bir sonraki aksiyonu için uzun bir süre beklememiz gerekecek maalesef! 
________________________________________________________________


2020 yılında Geek camiası tarafından en çok beklendiğini düşündüğüm bazı filmleri listelediğim ve ufak da olsa bilgi vermeye çalıştığım serimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Fragmanı olmayan filmlere resimler, resimleri dahi olmayanlara temsili resimler koyarak görselleştirmeye çalıştım ve filmlerin Türkiye çıkış tarihlerinde çoğu film için net bir bilgi olmadığı için yanlış araştırdıklarım varsa ve özellikle düşünemeyip buraya eklemeyi unuttuğum filmler varsa 2020 yılı için lütfen "af buyurun" diyorum ve kendinize iyi bakmanızı, sağlıcakla kalmanızı diliyorum saygıdeğer Kafe okuyucuları! 
Yorum Gönderme

0 Yorumlar