Disney Aladdin İçin Bir Sequel Düşünüyor Olabilir! Disney'in bir takım ünlü ve önemli masalları, hikayeleri 90'ların ortalarından tutun 2000'lerin başlarına kadar animasyonlara dönüştürmek gibi bir serüveni vardı pek çoğunuzun çocukluğundan hatırlayacağı gibi. "Güzel ve Çirkin", "Aladdin", "Jungle Book" ve liste daha uzar gider. Hepimizin çocukluğunun güzel geçme sebeplerinden birisi olmuştu Disney bu adım ile. Tabi 2000'li yıllar ilerledikçe ve sinema dünyası da gelişip modernleştikçe Disney artık yaptığı tüm bu çizgi filmleri birer Live-Action filme dönüştürmek istiyordu. En çok ses getiren filmlerin başında "Alice Harikalar Diyarında", "Güzel ve Çirkin" gibi çok okunmuş, çok izlenmiş filmler yer alıyordu. Geçtiğimiz yıl ise "Aladdin" ile bu işi sürdürmüştü Disney. Filmler ne kadar iyi, ne kadar kötü bu tartışılır bir konu fakat bu yazı da filmlerin incelemesini yapmayacağız. "Entertainment Weekly"nin haberine göre Disney Aladdin filminin bir Sequel yani bir çeşit yan hikayesini yapmak için çalışmalara başlamayı düşünüyormuş.

 Fanların "Aladdin 2" filmini yapmak ister misiniz gibi sorularına ise yapımcı Din Lin'den şu şekilde bir yanıt geldi; 

"İlk filmi yaptığımız zaman en iyisini yapabilmek için çalıştık ve izleyicilerin daha fazlasını isteyip istemediğine karar vermek için onların görüşlerini dikkate almak istedik. Bana kalırsa izleyiciler daha fazlasını görmek istediler. Filmi defalarca izleyip bizlere mektuplarla geri dönen, aileleri ve dostları ile bizlere geri dönüş yapan çok fazla kişi oldu. Daha önce yaptığımız filmin başarılı gidişatını tekrar ele alacağız ve sizlere gösterdiğimiz şeyleri tekrardan önünüze sunmayacağız, yaptığımız filme geri dönüp baktığımız zaman bu hikayenin daha nereye kadar gidebileceğini keşfetmek istiyoruz."


 Şimdilik resmi ve elle tutulur kesin bir bilgi elimizde yok fakat eğer bu tarz planları varsa eminim bunu her yıl yaptıkları ve Disney'in Marvel'da dahil olmak üzere tanıtmadığı filmleri ilk defa tanıttıkları "D23-Expo" etkinliğinde yaparlar diye düşünüyorum. O zamana kadar sizleri gelişmelerden haberdar etmeye özen göstereceğiz saygıdeğer Kafe okuyucuları, şimdilik kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın!  
  


Yorum Gönderme

0 Yorumlar