Netflix, Studio Ghibli'yi Ayaklarımıza Getiriyor! Yürüyen Şato, Komşum Totoro, Ghost in the Shell ve daha niceleri. Eğer bu isimler sizlere hiç yabancı gelmiyorsa, çocukluğunuzun güzel geçmesinin bir ton sebebinden bir tanesi ise Studio Ghibli'dir.

 Usta Miyazaki, Isao Takahata, Toshio Suzuki ve Yasuyoshi Tokuma tarafından 15 Haziran 1985 yılında kurulan Studio Ghibli belki de Japon Anime tarihinin en önemli kuruluşlarından birisi olabilir. 80'ler ve 2000'lerin başında yarattıkları mükemmel hikayeler, karakterler ve işledikleri olaylar günün birinde elbet herkesin ayağına kadar gelmiştir. Yürüyen Şato'yu izlemeyi bırakın adını dahi duymadım diyebilecek insan sayısı azdır, en azından hitap edilmek istenen kitle içerisin de bu varsayımı yapmak daha mantıklı elbette.


 Çocukluğumuz da genellikle şans eseri ulusal kanallara çıktığı zaman izleyebilirdik bu filmleri, en azından çoğu kişinin tanışma şekli böyledir Ghibli ile.
Ama artık dönem değişti, çağımız da pek çok platform sayesinde neredeyse istediğimiz her şeyi tek tık ile izleyebiliyoruz ve sanırım bunun için Netflix ile türevlerine teşekkür etsek yeridir. Netflix tekrardan bizlere sürpriz yaptı ve Ghibli ile büyük bir anlaşma imzaladı. Neredeyse 20 adet film Netflix'de yayınlanmaya başlayacak. Şubat itibari ile yayınlanmaya başlayacak olan uzun metrajlı filmler'in pek çok ülke de dublaj ve altyazılı seçenekler ile çıkacağı belirtildi. Umarım bu güzel filmler tüm nesillere kadar uzanır ve herkes bu zevki tatma imkanı bulur.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar