The Batman'den Yeni Set Görüntüleri Sızdı!

 Bildiğiniz üzere Warnes Bros. şirketi, DC Comics filmlerinin haklarına sahip. MCU gibi bir evren kurmaya çalışıp bir bakıma başarısız olan WB artık Joker ile yakaladığı başarıdan olsa gerek solo DC filmleri yapmaya başlıyor yavaş yavaş. Bunlardan birisi ise "Roberts Pattinson"ın oynadığı "The Batman" filmi olacak.

 Daha önce sitemizde kostümün teaser tarzı bir videosunu paylaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde ise filmden bazı set görüntüleri sosyal medya da bayağı olay yaratmıştı. Hikaye olarak "Year Zero" baz alınacak gibi duruyor. "Year Zero" olaylarında ise daha yeni Batman olmuş karakterimiz o zamanlar, sonradan Joker olarak tanıyacağımız ilk Red Hood ve diğer ilk kötüleri ile savaşıyordu. Kostüm dizaynı biraz Telltale oyunlarını andırsa da gelen görüntülerden anlaşılacağı üzere kullandığı motor tamami ile Year Zero'dan esinlenme. Film de Penguin ile kapışacağını biliyoruz fakat çizgi romana göre gitmeyeceği için bu film de bir Joker görme umudunuz varsa o umudu söndürün bence, en azından Red Hood olarak bir Easter-Egg falan olur sadece. Film de "Catwoman" rolü ile "Zoe Kravitz"de yer alacak, bu görseller de yer alan kişiler dublör de olsa sağdaki kasklı kadın da büyük ihtimal Catwoman'ın dublörü olabilir. Catwoman'ın nasıl bir kostüme sahip olacağı ise Batman'in kostümünden daha büyük bir merak konusu aslında. Fotoğraftaki sadece bir motorcu kıyafetinden ibarettir diye tahmin ederek endişelerimi dindirmeye çalışacağım şimdilik.

 Kostüm ile ilgili şahsi fikrime gelecek olursak genel olarak zırh halinde olan Batman kostümlerini hep sevmişimdir fakat bu sefer tek sıkıntı bileklikler de yer alan anlamsız çubuklar (Talon'un bilekliği aslında onlar) ve maske sanırım. Hadi bileklik gibi aksesuarlar film içerisinde değişebilir fakat umarım bütün film boyunca o maskeyi takmaz, taksa bile umarım o gözler beyaz olur. CGI ile eklenecek sağlam bir pelerin de olduğu zaman çok daha kalıplı bir Batman olacağını tahmin ediyorum.

 Şimdilik sadece set fotoğrafları ve kostüm teaserı bulunan filmin diğer karakter tasarımları, Gotham'ın tasarımı (çekildiği şehri biliyoruz en azından) gibi görüntüler de gelmeye devam ettikçe buradan sizlere ulaştırmaya çalışacağız şimdilik kendinizi iyi bakın sağlıcakla kalın saygıdeğer Kafe okuyucuları...


Yorum Gönderme

0 Yorumlar