The New Mutants Karakter Tanıtımları : Magik


 Asıl adı "Illyana Nikolievna Rasputina" olan "Magik", Baikal gölünün yakınlarında bulunan Ust-Ordynsky isimli bir Sovyet toplama kampında dünyaya geldi. 3 mutant kardeşten en küçüğü olan Illyana'nın en büyük ağabeyi daha sonralarda "Colossus" adını alacak olan "Piotr", ve ortanca ağabeyi ise bir kozmonot olan "Mikhail" idi. 
 "Miss Locke" isimli bir kötü, "Dr. Doom"dan bir başka kötü karakter olan "Arcade"i kurtarmak için yaptığı operasyon için bir kaç kişi de dahil olmak üzere Illyana'yı kaçırdı. Tüm bu olaylar bittikten ve serbest bırakıldıktan sonra Piotr yani Colossus, kız kardeşinin Amerika'da kalmasına izin verdi. Diğer ağabeyi Mikhail gibi devlet aracı olmayacağından emindi ve "Charles Xavier" yani "Profesör X" tarafından kendisinin kafasına dokunarak İngilizce konuşma becerisi verildi.


 Altı yaşındayken Illyana, "Belasco" tarafından kaçırıldı ve "X-Men"in takip ettiği "Limbo"ya götürüldü. Oradayken Illyana, kendi boyutlarına geri dönemeyen 
X-Men'in alternatif versiyonlarına da girdi. Belasco kendi boyutuna dönmeye çalışırken Illyana'yı yakaladı; "Kitty Pryde", kolunu kaybedene kadar kolunu tuttu ve Illyana'nın Belasco tarafından alınmasına izin verdi. Ona onu sevdiğini ve ruhunun bir kısmını bir Bloodstone'a dönüştürdüğünü, ona büyük bir güç potansiyeli verdiğini ve onu kontrol etmesine izin verdiğini söyledi. Belasco ile kalırken Illyana, Belasco'nun hizmetkarı "S'ym" tarafından sürekli dövüldü.
 Illyana, "Ororo Munroe" ve Kitty Pryde'nin alternatif versiyonları olan "Storm" ve "Cat" tarafından kurtarıldı. Bir süre için Illyana'ya Storm tarafından büyülü eğitim ve Cat tarafından savaş eğitimi verildi. Illyana, hayatta kalmak için sürekli olarak şeytanlarla ve "Nightcrawler" dahil X-Men'in bazı versiyonlarıyla savaşmak zorunda kaldı. Gerçek evine dönmeye çalıştıktan sonra, Illyana sonunda Belasco'nun çırağı oldu ve Storm'un astral formundan gizlice tavsiye aldı. Cat gerçek bir ev kedisine dönüşmüştü ve Belasco'ya sadıktı. Belasco, Illyana'yı "Kadim Tanrıları" getirmek için bir piyon olarak kullanmaya çalıştı. Bu sırada Illyana'nın kendi ışınlanma diskleri olan mutant güçleri keşfedildi. Illyana, daha sonra Belasco'nun kurban etmemesi için Storm'un hayatını kurtarmak için Cat'i öldürmek zorunda kaldı fakat Storm'da ölmüştü. Illyana Storm'u gömmek için Storm'un onu hiç tanımayan ailesinin çiftlik evine ışınlandı ve Storm'u gömdü. Daha sonra Limbo'ya döndü, burada sihirli bir şekilde kendi yaşam gücü enerjisinin Ruhlar'ı tezahür ettirmesine neden oldu ve Belasco'yu yendi. Kökeni üzerine basit görünen bir bıçak olan "Soulsword", Illyana daha fazla kullandığı için karmaşık tasarımlar ve formlar geliştirmeye başladı ve her kullanımda daha güçlü hale geldi.
    Nihayetinde Kitty'nin, Illyana'nın kolundaki tutuşunu kaybetmesinden birkaç saniye sonra Dünya'ya döndü. Yıllarını Limbo'da geçirmişti fakat Dünya'da sadece anlar geçmiştir. Artık 13 yaşındaydı, Kitty ile aynı yaştaydı. İkisi oda arkadaşı oldu ve çok yakınlaştı, böylelikle X-Men serüveni tam anlamıyla başlamış oldu.


 "Xavier'in Üstün Yetenekli Çocuklar Okulu"nda yaşamaya başlayan Illyana, Profesör X tarafından eğitildi. "Stevie Hunter"ın dans stüdyosunda Kitty'ye katıldı. Magik olarak ise New Mutants'a katıldı ve "Tehlike Odası"ndaki güçlerini kullanma eğitimi aldı. Illyana hızla Dünya'da, Limbo'da olduğu kadar güçlü bir büyücü olmadığını öğrendi, ancak en güçlü telepatik güçlere karşı bir bağışıklık geliştirdi ve mutant güçlerinin kullanımı ile mücadele etmeye devam etti. 
 Belasco, peşinden S'ym'i göndererek Illyana'yı geri almaya çalıştı. New Mutants bu işten bunaldıktan sonra Illyana, sihrini S'ym'i yenmek için gizlice kullandı ve ona bağlılık yemini ettirdi.
 Illyana, yeryüzünde Soulsword'unu çağırdığında, büyülü bir zırhın sol kolundan başlayarak vücudunu kaplayacağını öğrendi. Zaman geçtikçe zırh daha fazlasını kapsıyordu. Illyana'nın etkili bir büyücü olabilmesi için düşmanlarının çoğunu hükümdar olduğu Limbo'ya ışınlamak zorunda kaldı. Birçok kez ona yardım etmek için dünyasından şeytanları ışınlardı. Sonunda Illyana takım arkadaşları ve erkek kardeşine bir büyücü olduğunu açıkladı. 

GÜÇLERİ
  • Teleportasyon ( Asıl Mutant gücü olan diskleri sayesinde portal açabilir )
  • Büyü ( Tıpkı Dr. Strange gibi o da Limbo aleminin Yüce Büyücüsü )
  • Büyülü Zırh ( Tüm vücudunu kaplayabilen büyülü bir zırh yaratabilir )
  • Soulsword ( Kendi ruhunun enerjisinden ürettiği güçlü bir kılıç )
  • Her türlü zihin okumaya karşı bağışıklık. ( Prof. X gibi derecelere bile )
 Bir sonraki yazım "Cannonball" üzerine olacaktır. O zamana kadar kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın saygıdeğer Kafe okuyucuları...
Yorum Gönderme

0 Yorumlar